środa, 4 lutego 2015

PROFESJONALNY MANICURE WE WŁASNYM DOMU

Paznokcie to wizytówka naszych dłoni. Spoglądając na zadbane paznokcie, wyrabiamy sobie pewne pozytywne zdanie na temat właścicielki pięknych dłoni. Nie każda z nas ma czas iść do kosmetyczki czy kosmetologa na profesjonalny manicure, więc decyduje się zadbać o dłonie w domu. Profesjonalny zabieg manicure to łatwizna, czytajcie dalej a dowiecie się jak go wykonać :)


Na samym początku należy zmyć pozostałości lakieru, który został wcześniej nałożony. Później nadajemy kształt paznokciom za pomocą pilnika papierowego lub szklanego. Pamiętajmy, żeby nigdy nie używać pilnika metalowego! Piłując paznokcie należy pociągać pilnik w jedną stronę, ponieważ zapobiega to rozdwajaniu się paznokci. Przy opracowywaniu bardzo krótkich paznokci, trzeba uważać na kształt kwadratowy, może on jeszcze bardziej optycznie skrócić płytkę paznokcia. Po opiłowaniu wyciągamy 'firanki' spod paznokci, które powstały podczas piłowania i usuwamy je za pomocą bloczka.


Czas na skórki. Mamy dwie drogi, albo moczymy nasze dłonie w ciepłej wodzie, albo nakładamy remover. Ja wybrałam drugą opcję, ponieważ mój remover działa bardzo szybko i oszczędza mi to czasu. Odsuwamy je za pomocą patyczka i jeśli zachodzi potrzeba lub jeśli chcemy wycinamy skórki za pomocą cążek. 


Jeśli chcemy zafundować naszym dłoniom małe spa, to teraz jest na to odpowiedni moment. Możemy zrobić peeling dłoni, zaaplikować maskę lub krem. Ja użyłam tylko kremu.


Później odtłuszczamy płytę paznokcia za pomocą zmywacza lub specjalnego odtłuszczacza, by lakier dłużej nam się trzymał. Nakładamy bazę, która również przedłuży trwałość lakieru oraz zapobiegnie odbarwieniu się płytki paznokcia.


Po wyschnięciu bazy nakładamy lakier kolorowy. Ja wybrałam lakier Sweet Pea Dream z Avon.
Nakładam jedną, a po wyschnięciu drugą warstwę lakieru jak najbliżej skórek lecz nie zalewając ich. Jeśli jednak przypadkowo najedziemy lakierem na skórkę, nie przejmujmy się. Należy wziąć patyczek i wyczyścić do miejsce.


Na koniec nakładamy top i czekamy najlepiej 30 min na pełne wyschnięcie lakieru.


Nasz manicure jest skończony i możemy się cieszyć pięknymi dłońmi.

Wskazówka: jeśli patyczek lekko zdeformuje się po kilkukrotnym używaniu, wystarczy go lekko spiłować :)Mam nadzieję, że informacje podane będą przydatne, do usłyszenia :P


1 komentarz:

  1. Ehh, podziwiam Ciebie, że CI to tak prosto wychodzi. Ja niestety prawej ręki nie potrafię zrobić dokładnie. Jakoś tak zawsze wolę aby ktoś się zajmował moimi pazurkami :)

    OdpowiedzUsuń