niedziela, 22 lutego 2015

KILKA SŁÓW O... GLINKACH


Kosmetyczne właściwości glinek znane są ludzkości już od dawna. Kobiety od wieków stosują je do pielęgnacji i czerpią z tego ogromne korzyści. Jeśli, chcecie wiedzieć dlaczego glinki tak dobrze działają na naszą skórę, oraz jaki rodzaj wybrać, czytajcie dalej :)

Glinki to produkt w 100% naturalny, wydobywane są najczęściej z gleby i suszone na słońcu. Nie mają zanieczyszczeń dlatego możemy ich używać bez obaw. Głównym zadaniem glinek jest oczyszczenie naszej skóry z toksyn, z nadmiaru sebum ale również złagodzenie stanów zapalnych czy odżywienie jej cennymi pierwiastkami. Glinki są na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane do wszystkich rodzajów skóry. Jednak jeśli chcemy uzyskać dany efekt, należy wybrać odpowiedni rodzaj.

Glinka żółta - nadaje się przede wszystkim do skóry tłustej, mieszanej czy trądzikowej. Swój kolor zawdzięcza dużej zawartości żelaza. Jest to jedna z najmocniejszych glinek. Oczyszcza, matuje, działa przeciwtrądzikowo, absorbuje nadmierną produkcję łoju, przyspiesza gojenie oraz odżywia.

Glinka zielona - przeznaczona jest do cery tłustej i trądzikowej. Podobnie jak żółta odtłuszcza, matuje, oczyszcza ale i lekko złuszcza. Ma działanie przeciwzapalne, pomaga w gojeniu ran.

Glinka czerwona - polecana dla cery tłustej i normalnej oraz dla osób z trądzikiem różowatym. Łagodnie ściąga pory, oczyszcza oraz zapobiega nadmiernemu rozszerzaniu naczynek krwionośnych.

Glinka różowa - połączenie glinki białej oraz czerwonej dlatego zawiera właściwości obydwu. Przeznaczona dla skóry wrażliwej i delikatnej, ze skłonnościami do podrażnień ale i zanieczyszczonej. Różowa glinka, dezynfekuje, wygładza, zabliźnia oraz absorbuje nadmiar łoju. Wzmacnia skórę, koi oraz daje lekki efekt ściągający. 

Glinka biała - najdelikatniejsza z wszystkich rodzajów dlatego nadaje się bardzo dobrze dla osób ze skórą wrażliwą suchą czy dojrzałą. Ściąga pory, ma właściwości absorbujące, działa kojąco, łagodzi podrażnienia. Dla osób ze skórą tłustą również może okazać się przydatna.

Glinka Ghassoul - jest to marokańska glinka, jedna z najdłużej znanych. Polecana dla cery tłustej, trądzikowej, zanieczyszczonej ale i wrażliwej. Oczyszcza skórę, wspomaga leczenie trądziku, reguluje wydzielanie sebum

Jak stosować glinki?
Mogą być stosowane w tonikach, kąpielach czy do pielęgnacji włosów. Najczęściej jednak możemy spotkać się z zastosowaniem do wyrobu masek. Wybraną glinkę należy wymieszać z wodą na gęstą papkę i nałożyć na twarz na 10-15 minut.  Nie należy dopuszczać do wyschnięcia glinki, powinno się cały czas zwilżać ją wodą, wodą termalną czy hydrolatem. By zapobiec wysychaniu dobrze jest dodać do mieszanki trochę wybranego olejku. To spowoduje lepsze nawilżenie oraz wzbogaci maseczkę o właściwości olejku. Zamiast wody do rozrobienia glinki możemy użyć ulubionego hydrolatu a zyskamy dodatkowe właściwości. By dodatkowo wzbogacić maseczkę o nawilżenie możemy dodać odrobinę kwasu hialuronowego. 
DO MIESZANIA GLINEK NIE WOLNO UŻYWAĆ METALOWYCH NARZĘDZI, PONIEWAŻ PRZY KONTAKCIE Z METALEM TRACĄ ONE SWOJE CENNE WŁAŚCIWOŚCI.

Glinki możemy dostać stacjonarnie w sklepach np. hebe, stara mydlarnia ale największy wybór posiadają strony internetowe z półproduktami takie jak e-naturalne czy ecospa.

Mam nadzieję, że zachęciłam do używania glinek. Są one bardzo uniwersalne i stanowią świetną bazę do wzbogacania maseczek.  Oczyszczają i odżywiają skórę, a przez to, że jest to naturalny produkt nie musimy obawiać się wystąpienia alergii. Warto posiadać jedną lub dwa rodzaje glinek i stosować odpowiednio do potrzeb naszej skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz